Obchodní podmínky

I. Základní ustanovení
Tento nákupní řád je závazným ustanovením a shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi Vámi jakožto nakupujícím zákazníkem (dále jen kupující) a provozovatelem internetového obchodu folklorstyl.cz (dále jen prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je právnická osoba FolklorStyl s.r.o., Velkomoravská 4017/77, Hodonín 695 01, IČO 05079756. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím.


II. Objednání zboží a uzavření smlouvy
Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Pro objednávku jsou vyžadovány pouze informace nezbytně nutné ke spolehlivému doručení zboží (tedy jméno resp. jméno firmy, adresa, telefon a e-mail).

Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě nebo emailem na kontaktním čísle prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka na základě platných právních norem považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.
Prodávající si vyhrazuje právo na vyřizování objednávek v jeho vyhrazeném čase a to: od PONDĚLÍ do PÁTKU v době od 14:00 do 18:00. Pokud vaše objednávka k nám dorazí mimo vyhrazený čas, bude zařazena k vyřízení v následujícím vyhrazeném čase. Prodávající si vyhrazuje právo na zasílání objednávek jím zvoleným dopravcem, pokud není domluven s kupujícím na jiné přepravě, osobním odběru, popřípadě jinak. Přeprava zboží probíhá každý pracovní den MIMO SOBOTU a NEDĚLI. Kupující bere na vědomí a souhlasí se skutečností, že prodávající jej může v souvislosti s jeho objednávkou požádat o prokázání splnění podmínky dle § 12 odst. 1 pís. a) zákona č. 379/2005 Sb., v platném znění, tj. že kupující není osobou mladší 18-ti let (např. prostřednictvím předložení kopie nebo obrazového záznamu průkazu totožnosti kupujícího). Na tuto žádost prodávajícího je kupující povinen reagovat v přiměřené lhůtě, kterou určí prodávající. Neprokázání této podmínky kupujícím na žádost prodávajícího je důvodem ke zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího.

III. Cena
Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžiku uskutečnění objednávky. Objednáním zboží již změna ceny v internetovém obchodě nijak neovlivňuje cenu, která byla uvedena v objednávce.
Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány s DPH. Prodávající není plátcem DPH ale zákazník může produkt zakoupit jako reklamní a propagační předmět a při splnění podmínek dle zákona č. 586/1992 Sb. o daních z příjmů § 25 odst. 1 může hodnotu produktů využít jako daňově odečitatelnou položku.
K ceně přičítáme částku za dopravu a balné prostřednictvím České pošty 75 Kč při objednání zboží. Při větší částce se poštovné poměrně zvyšuje k nákladům na přepravu. Při převzetí zboží osobně na výdejních místech jsou náklady na dopravu nulové. 

IV. Možnosti platby
1. Dobírkou, při převzetí zboží od dopravce (Pouze v ČR a Slovensku)
2. Platba převodem na účet 
3. Hotově při osobním převzetí

V případě platby bankovním převodem zaplatí zákazník částku uvedenou na faktuře,která je posílána po ukončení a potvrzení objednávky na e-mail zákazníka. Do kolonky variabilní symbol je nutné vyplnit číslo faktury, specifický ani konstantní symbol není nutné vyplňovat. Po připsání příslušné částky na účet (denní kontrola stavu účtu) je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován a zboží je expedováno v případě skladového zboží. Daňový doklad je dodán spolu se zbožím a na vyžádání také elektronicky přes e-mail.

VI. Dodací lhůta, čas a místo doručení
Obvyklá dodací lhůta je od 2 do 7 pracovních dnů od  potvrzení objednávky a připsání platby na účet firmy. Dodání zajišťujeme prostřednictvím České pošty. .
V případě, že prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do 7 pracovních dnů, kontaktuje kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s kupujícím způsob realizace této objednávky, eventuálně nahrazení zboží obdobným zbožím, které je aktuálně k dispozici.
Zásilka může být poslána na libovolnou adresu v celé ČR. V případě doručení do zaměstnání je nezbytné uvést název společnosti.

VII. Možnost odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího
Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na číslech+ 420 775 042 089 nebo na základě e-mailu odeslaného kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího.
V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující jako soukromá osoba (nikoliv na IČ) právo do 14 dní od převzetí zboží odstoupit od smlouvy. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutné dodržet níže uvedený postup a podmínky: 
Kontaktovat prodávajícího a písemně podat žádost o odstoupení od smlouvy. V žádosti je třeba uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu nebo adresu pro vrácení peněz. 
Vrácené zboží musí být v původním nepoškozeném obalu, nepoužité, nepoškozené a s přiloženým originálním dokladem o koupi. Vždy je nutné zabezpečit vracené zboží tak, aby nemohlo během přepravy dojít k polepení, popsání či jinému znehodnocení původních obalů (např. použitím balicího papíru nebo kartonu). 
Zboží nelze posílat zpět na dobírku, takováto zásilka nebude převzata. Je doporučeno zboží pojistit. 
Při splnění výše uvedeného postupu a podmínek pro vrácení zboží budou peníze zaslány převodem na účet zákazníka nejpozději do 7 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží. 

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího z důvodu špatně uvedeného popisku zboží nebo špatného obrázku není možné. Závazný je vždy název zboží, které si zákazník objednal a potvrdil. Vyhrazujeme si možnost tiskové chyby na našich stránkách.
Nelze odstoupit od smlouvy u zboží, které je děláno na zakázku kupujícího.

VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s kupujícím) zejména v případech 
když má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě kupujícího, 
když není schopen doručit zboží v daném termínu, 
v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nebo nedodává.

V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou část kupní ceny, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho účet nebo adresu.

IX. Bezpečnost a ochrana osobních dat
Veškerá data získaná od zákazníků slouží výhradně pro vnitřní potřebu firmy FolklorStyl s.r.o. Tato data jsou uložena v interní databázi a jsou zabezpečena proti zneužití. Zákazník má právo požádat o výmaz z této databáze.
Žádná data nejsou poskytována třetím osobám. Výjimkou z tohoto ustanovení je externí dopravce, kterému je na objednávce předáváno nezbytně nutné minimum údajů o zákazníkovi pro zajištění bezproblémového doručení zboží.
Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony ČR (Zákon o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb.).

X. Záruka a reklamace
Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka. Firma FolklorStyl s.r.o. se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku a Zákonem na ochranu spotřebitele.
V případě reklamace kontaktujte firmu FolklorStyl s.r.o., viz kontakty.

Reklamační řád
1. Na veškeré produkty se vztahuje zákonná záruční lhůta 6 měsíců ode dne prodeje (odeslání).
2. Kupující je povinen si produkt po jeho převzetí prohlédnout, aby zjistil případné zjevné vady, které obdržený produkt vykazuje. Pokud příjemce zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), může zásilku odmítnout.
3. V případě, že při převzetí produktu a jeho kontrole kupující odhalí vadu, kontaktuje co nejdříve prodávajícího e-mailem objednavky@folklorstyl.cz (kdykoliv) nebo telefonicky na tel. 775 042 089 od 15:00 do 19:00h. Do předmětu e-mailu vepiště reklamace.
4. Do 1 - 2 pracovních dnů vás budeme kontaktovat. Po odsouhlasení reklamace, zašlete reklamovaný produkt na níže uvedenou adresu:

FolklorStyl s.r.o.
Ing. Veronika Krásná
Svislá 803
Rakvice 691 03

5. Spolu s reklamovaným produktem je nutné zaslat kopii dokladu o jeho zakoupení, který je přiložen k dodávce zboží.
6. Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka.

XI. Bonusy, slevy
Prodávající si váží svých zákazníků a nabízí jím různé bonusy a slevy. Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv tyto slevy změnit, zrušit nebo zavést slevy nové. Rozhodující a závazné jsou vždy ta pravidla pro poskytování slev, která jsou v okamžiku objednávky uvedená na internetových stránkách.

XII. Odesílání zboží do zahraničí
U objednávek, které putují na Slovenko, je možné platit převodem na účet a nebo dobírkou.
U zásilek do jiných států odesíláme zboží až po úhradě na bankovní účet.
Cena za poštovné se pohybuje od 200 Kč výše, dle váhy zásilky a země do které zboží zasíláme.
Platební údaje:
Číslo účtu: 2100997011/2010
IBAN CZ7520100000002100997011
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

XII. Závěrečná ustanovení
Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky.
Odesláním elektronické objednávky stvrzuje kupující prodávajícímu, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů a veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v momentě učinění a odeslání objednávky. 

Ilustrační fotografie produktů - vážení zákazníci i když se snažíme, všechny fotografie pravidelně aktualizovat - může se stát, že uvedená fotografie produktů nebude 100% odpovídat vámi vybranému produktu.